Umístěte své dítě na bezpečné místo a odstupte od jeho zorného pole.

Umístěte své dítě na bezpečné místo a odstupte od jeho zorného pole.

Ve vzácných případech může dojít k oddělení sítnice.

Problémy se sluchem. Předčasně narozené děti jsou vystaveny zvýšenému riziku ztráty sluchu. Obvykle se testují v novorozenecké školce. Váš pediatr může pečlivě sledovat.

Problémy se zuby. Preemies mohou zuby prořezávat pozdě, nebo mít zuby, které jsou zbarvené nebo špatně zarovnané.

Dětská mozková obrna . Jedná se o postižení, které ovlivňuje pohyb a svalový tonus. Zatímco většina lidí, kteří ji mají, se nenarodila předčasně, předčasný porod je rizikovým faktorem. Pracovní a fyzikální terapie může pomoci kojencům a dětem s dětskou mozkovou obrnou.

Problémy s učením a chováním. Předčasně narozené děti často dosahují vývojových milníků pomaleji než donošené děti. Později mohou mít poruchy učení a problémy s chováním. Pokud máte obavy, poraďte se se svým lékařem.

Jiné zdravotní problémy. U předčasně narozených dětí je pravděpodobnější, že skončí s dlouhodobými stavy, jako jsou infekce, astma a problémy s krmením.

Jít domů

Jak dlouho, než se vaše dítě vrátí domů, se liší. Může to být několik dní nebo týdnů po narození.

Lékař vašeho dítěte je uklidní, aby šli domů, jakmile vaše dítě:

Dýchají samy Může kojit nebo krmit z láhve Váží minimálně 4 kila Neustále přibírá na váze Zůstane v teple bez pomoci

Vaše dítě může potřebovat speciální vybavení, i když se zabydlí doma. Některé děti používají monitory, jako jsou ty pro spánkovou apnoe, nebo pokračují v získávání kyslíku. Bez ohledu na to, co vaše dítě potřebuje, vaše sestry a lékaři vás naučí, jak zařízení používat, než odejdete. Měli by vás také trénovat v dětské KPR. A pamatujte, abyste své dítě před odchodem z nemocnice očkovali všemi vakcínami, které lékař doporučí.

Pokračování

Péče o nedonošené dítě vám pravděpodobně zabere hodně času a pozornosti, ale nezapomeňte se postarat i o sebe. Odpočívejte, jezte zdravé jídlo a přijměte pomoc od přátel a rodiny.

Je normální mít pocit, že jste na emoční horské dráze. Přemýšlejte o připojení k podpůrné skupině, kde můžete mluvit s ostatními rodiči, kteří procházejí stejnými věcmi jako vy. Můžete se také setkat s poradcem a prodiskutovat problémy, kterým čelíte.

WebMD Medical Reference Recenzoval Hansa D. Bhargava, MD dne 21. září 2020

Zdroje

ZDROJE:

Pochod desetníků: "předčasně narozené děti," "Předčasný porod a předčasný porod: Jste v ohrožení?" “Běžné stavy léčené na NICU.”

Národní institut zdraví: "Předčasně narozené děti."

Americká pediatrická akademie: "preemie," “Jak se můžete podílet na péči o své dítě na JIP,” “Co je neonatolog?”

Mayo Clinic: "Předčasný porod."

Národní institut srdce, plic a krve: "Co je syndrom respirační tísně?"

MyHealth Alberta: "Učení o anémii nedonošených."

Christine Gleason, MD, neonatolog, Seattle Children’s Hospital; profesor pediatrie, University of Washington; neonatální poradce, March of Dimes.

Asociace ženských zdravotních, porodnických a neonatálních sester: “Předčasná očekávání.”

Zdraví dětí: “Když je vaše dítě na JIP.”

Děti by měly být prvních 6 měsíců života krmeny výhradně mateřským mlékem nebo kojeneckou výživou, v tomto okamžiku můžete začít zavádět tuhou stravu, i když hlavním nápojem by mělo zůstat mateřské mléko nebo umělá výživa. Pokud své dítě krmíte z láhve a má alergii na bílkovinu kravského mléka, může vám lékař doporučit hypoalergenní výživu bez bílkovin kravského mléka.

Extenzivně hydrolyzovaná výživa (eHF): Asi 90 % kojenců s alergií na bílkovinu kravského mléka snese extenzivně hydrolyzovanou výživu. Ačkoli jsou tyto založeny na kravském mléce, takže obsah živin je stejný jako u normální kojenecké výživy, byly rozsáhle rozděleny na malé části, takže imunitní systém dítěte s menší pravděpodobností rozpozná protein. K dispozici je řada produktů a váš lékař nebo dietolog vám bude moci doporučit ten vhodný pro vaše dítě.

Aminokyselinové přípravky (AAF): Pokud má vaše dítě potíže s hydrolyzovaným přípravkem nebo má závažné příznaky – jako jsou závažné kožní nebo gastrointestinální příznaky nebo mělo epizodu anafylaxe – může být doporučeno složení s aminokyselinami. K dispozici je řada produktů a váš lékař nebo dietolog vám bude moci doporučit ten vhodný pro vaše dítě.

Mohu dát svému dítěti jiné druhy mléka?

Existuje celá řada různých druhů mléka, ale nelze předpokládat, že jsou vhodná pro miminko nebo dítě s alergií na kravské mléko.

Pro kojence s intolerancí mléka je k dispozici sójová výživa, ale kojenci s alergií na kravské mléko mohou také reagovat na sóju, takže je lepší volbou nemléčná a nesójová výživa. Sójová výživa však může být podávána dítěti od 6 měsíců věku, pokud odborník na alergii zjistí, že kojenec alergii na sóju netrpí. Vzhledem k tomu, že sójová výživa často obsahuje jako sladidlo glukózový sirup, pokud dáváte svému dítěti sójovou výživu, ujistěte se, že věnujete zvláštní péči o zuby svého dítěte.

Mléčné výrobky od jiných zvířat, jako jsou kozy, ovce, buvoli a koně, by neměly být podávány dítěti s alergií na bílkovinu kravského mléka. Bílkoviny v jejich mléce jsou podobné jako v mléce kravském, takže mohou také vyvolat reakci.

Sójové, ovesné, kokosové mléko a rostlinné náhražky mléka nejsou vhodné jako náhrada kojenecké výživy, ale mohou být podávány dětem starším 2 let a rýžové mléko může být jednou z možností, jakmile dosáhnou věku 4 1/2 roku. . Hledejte značky, které byly obohaceny vápníkem.

WebMD Medical Reference Hodnotil Hansa D. Bhargava, MD dne 20. ledna 2021

Zdroje

ZDROJE:

Alergie UK: “Mléčná alergie.”

Souhrny klinických znalostí NICE: “Alergie na bílkovinu kravského mléka u dětí.”

Nemours Foundation: “O alergii na mléko.”

Nic nepřeruší sladké chvíle s vaším kojeným miminkem tak, jako velké sousto. To, jak na kousání reagujete a jak jej zvládáte, může ovlivnit váš dlouhodobý úspěch s kojením.

Proč mě moje dítě kouslo?

Děti koušou při kojení z několika důvodů.

Špatná západka Příliš velký tok mléka Nízký přísun mléka Nachlazení nebo ucpaný nos Být plný Rozptýlení nebo nuda Zuby

Co dělat, když vám dítě kouše prsa

Zachovejte klid a nereagujte přehnaně. Když vás vaše dítě kousne, je přirozené křičet bolestí. Velká reakce se však může vymstít. Mohlo by se stát, že se vaše dítě bude bát kojit. Velká reakce může také povzbudit vaše dítě, aby vás znovu kouslo, aby získalo stejnou zábavnou odpověď.

Místo toho se zhluboka nadechněte. Když odejmete prso, můžete klidně říct něco jako „nekousat“ nebo „au, kousání bolí maminku“.

Rozbijte západku a vyjměte prso. Ve chvíli, kdy jste kousnuti, měli byste ulomit západku a odstranit prso. Netahejte své dítě příliš rychle. Odstranění dítěte, které je stále pevně přichyceno, může způsobit další poranění vaší bradavky. 

Chcete-li západku rozlomit, vložte čistý prst do koutku úst vašeho dítěte. Můžete jemně zatáhnout za koutek úst svého dítěte, abyste porušili pečeť.

Udělejte si krátkou přestávku. Pro starší miminko může být velmi efektivní udělat si po kousnutí krátkou pauzu. Umístěte své dítě na bezpečné místo a odstupte od jeho zorného pole. Vaše děťátko rychle pochopí, že kousání nepřináší kýžený výsledek v podobě vtipné odezvy nebo zvláštní pozornosti. 

Prevence kousání během kojení

Nejlepší způsob, jak zabránit budoucímu kousnutí, je identifikovat příčinu. ‌

Zkontrolujte západku. Když je vaše dítě přisáté a správně kojené, kousání bude méně pravděpodobné. S dobrým přisátím zakryje jazyk vašeho dítěte spodní zuby nebo dásně. To znamená, že pokud vaše dítě kousne, kousne i jeho jazyk. Dobrá západka je přirozeným odrazujícím prostředkem proti kousání.

Dobrá západka vyžaduje pohodlnou polohu, kde není krk vašeho dítěte ohnutý. Možná budete muset experimentovat s různými polohami a kojícími polštáři, abyste získali polohu, která bude dobře fungovat vám i vašemu dítěti. Jakmile budete v pohodlné poloze, veďte bradavku směrem ke stříšce úst vašeho dítěte. Ujistěte se, že na začátku kojení je v ústech dítěte alespoň 3 nebo 4 centimetry prsní tkáně.

Pokračování

Dávejte pozor na tok mléka. Vaše dítě může kousnout, pokud vaše mléko teče příliš rychle nebo pokud neteče dostatečně rychle. Pokud jste velmi překrvená, odsajte trochu mléka do láhve, než nabídnete prs svému dítěti. Pokud máte málo mléka, zkuste si masírovat prsní tkáň, aby mléko teklo. Vyměňte strany, jakmile ucítíte, že mléko z jednoho prsu odteklo.

Změňte polohy, pokud je dítě nachlazené. Pokud je vaše dítě nachlazené, zkuste kojit ve vzpřímené poloze. To může umožnit vašemu dítěti dýchat snadněji a snížit pravděpodobnost kousnutí.

Přestaňte kojit, jakmile vaše dítě vykazuje známky toho, že je plné. Děti často kousnou, když se nasytí, takže své dítě bedlivě sledujte a sledujte stopy. Plné dítě si často udělá pauzu v kojení. Můžete si všimnout určitého napětí v jejich čelisti nebo jiných jedinečných podnětů. Když si všimnete jednoho z těchto signálů plnosti, rychle, ale jemně rozbijte západku prstem.

Udržujte své dítě v kontaktu. Starší dítě může kousnout, pokud se nudí nebo aby upoutalo vaši pozornost. Máte-li podezření, že tomu tak je, můžete zůstat v kontaktu se svým dítětem během kojení tím, že budete mluvit, zpívat a navazovat oční kontakt.

Používejte kousátka. Když miminku rostou zoubky, budou žvýkat téměř cokoliv. Je důležité, aby se dozvěděli, že vaše prsa nejsou možností prořezávání zoubků, takže mějte po ruce spoustu bezpečných kousátek.

Použijte "žádné kousání" pravidlo do lahví. Pokud krmíte své dítě z láhve, ujistěte se, že dítěti nikdy není dovoleno kousat nebo žvýkat bradavku láhve. Nechcete, aby si vaše dítě spojovalo kousání s kojením nebo čímkoli, co vypadá jako bradavka.

Zmírnění bolesti při kousnutí při kojení

Pokud jsou vaše bradavky poškozené kousnutím, může to způsobit, že budoucí kojení bude velmi bolestivé. Chcete-li zmírnit bolest a chránit bradavky, můžete zkusit:

Krém na bradavky, jako je čištěný lanolin Studené zábaly Kojení nejprve na nepokousané straně – kojení bývá nejintenzivnější na začátku kojení Léky proti bolesti, které jsou bezpečné pro kojení, jako je ibuprofen Použijte pumpu k udržení přísunu mléka, když se uzdravíte

Kousání je obvykle dočasný problém a děti se rychle naučí přestat. Pokud kousání pokračuje, požádejte dětského lékaře, aby vás poslal k laktační poradkyni. Laktační poradkyně vám může pomoci najít strategie, jak pokračovat v kojení tak dlouho, jak si vy a vaše dítě budete přát. 

Jak poznám, že je moje dítě připraveno na pevnou stravu?

I když se zdá, že miminko je hladové a připravené, obvykle s podáváním pevných látek počkáme alespoň čtyři měsíce. Nejlepším důkazem právě teď je, že období pro zavedení pevných látek je mezi 4. a 6. měsícem věku. V té době si myslíme, že děti jsou dostatečně zralé na to, aby se vypořádaly s pevnou stravou – což znamená, že jsou schopny ji spolknout bez rizika vdechnutí do plic a strávit ji.

Pokud je vaše dítě v tomto věkovém rozmezí, známky toho, že je připraveno začít, zahrnují:

Zajímá se o vaše jídlo Je schopen vzít jídlo do úst a udržet ho tam Je schopen polykat, aniž by plival nebo prskal Chce stále více mléka a zdá se být nespokojený pouze s mlékem

Proč by miminka měla začínat s jednozrnnými cereáliemi?

Je vzácné, aby dítě mělo alergii na jednozrnné obiloviny, jako je rýže. Tyto cereálie jsou obohacené železem a je také jistou pojistkou dát trochu více železa brzy. Proto je první věc, kterou jim dáte, chutná, snadno stravitelná, nezpůsobuje alergie a dostane se na cestu. Ale kdyby se mě rodiče zeptali, proč nemohou začít s ovocem, řekl bych, že neexistuje žádný důvod, proč byste nemohli.

Klíčem je, že začnete s jedním novým jídlem po druhém, bez ohledu na to, co to je, a budete sledovat problémy. Pyré hrušky nebo tykev nebo rozmačkané banány nebo avokádo jsou dalšími příklady dobrých možností. S výjimkou vysoce alergenních potravin může trávicí systém do 4 až 6 měsíců do značné míry zvládnout to, co mu přijde do cesty.

Kolik by měli rodiče krmit své dítě?

Vaše dítě vám říká. Lidé nemají dostatečnou důvěru ve schopnost svého dítěte jíst, když má hlad, a přestat, když je syté. Občas se dítě může nacpat do nepohody, když je ponecháno samo sobě. Ale většina miminek, když je necháte regulovat si samy příjem, vezme si, co potřebují, a zbytek nechá. Pokud zůstávají na růstových grafech a vy si myslíte, že nemají dostatek, pravděpodobně se mýlíte a vaše dítě má pravdu.

Pokračování

Záleží na tom, jestli nejdřív dáte láhev nebo jídlo?

Je to vlastně jedno. Mnoho lidí dává nejprve jídlo a pak mléko jako honič, zvláště před spaním, protože mléko uklidňuje dítě. Děti si také mohou regulovat příjem mléka podle toho, co snědly. Ale je vlastně jedno, co přijde jako první a co jako druhé.

Co když vaše dítě nemá rádo nová jídla?

Tomu se říká „neofobie“. Mnoho dětí nemá rádo jídlo, když je poprvé zavedeno. Než se do toho pustí, trvá to v průměru třikrát až čtyřikrát vyzkoušet nové jídlo. To je srovnatelné s kurzem.

Samozřejmě existují opravdu vybíravé děti, ale od většiny dětí očekávejte neofobii. Něco, co v 5 měsících nenávidí, v 8 měsících mohou milovat. Nabízejte nová jídla jemně a s dobrou náladou a nakonec si je vezmou.

Co když vaše dítě patří mezi opravdu vybíravé jedlíky?

Největší pravidlo zní: Nikdy se je nesnažte do jídla nutit. Udělejte jídlo příjemným a zábavným – musí si ho užít, jinak toho sní ještě méně. Většina dětí, i když jsou velmi vybíravé, si vezme dostatek všeho, co chtějí, aby zůstala zdravá. Je velmi vzácné, že je dítě tak vybíravé, že nevyroste, pokud je necháte jíst, co chtějí.

Možná dát doplňkový vitamín, pokud se drží jednoho druhu jídla. Nabízejte pravidelně jiná jídla, odložte je na chvíli, pokud se jim to nelíbí, https://recenzeproduktu.top/removio/ a zkuste to znovu později. S opravdu vybíravým jedlíkem nefungují žádné hry ani triky kromě času. Rodiče to zhoršují tím, že s nimi bojují a snaží se vnutit věci, které se jim nelíbí.

Co by měli rodiče dělat, pokud má jejich dítě nadváhu?

Je jistě možné, že děti mají nadváhu a rozhodně to má genetickou složku. Některá miminka přibírají na váze snadněji, i když přijímají stejné množství kalorií.

Musíme si s tím dělat starosti? To je těžké. Může to být známkou toho, že toto dítě je v dětství náchylné k nadváze. Nechcete dát dítěti dietu, ale u některých dětí možná budete chtít omezit výkrmové věci – možná nabídnout trochu méně mléka a více ovoce a zeleniny, abyste udrželi váhu na rozumné úrovni pro jejich výšku. . Promluvte si o tom se svým pediatrem.

Pokračování

Kdy je dítě připraveno se samo nakrmit?

Když je připravená a když chce, mohou to být dvě různé věci! Děti si vždy myslí, že jsou připravené. V 8 nebo 9 měsících budou chtít jídlo strkat dovnitř a dělat nepořádek. Na tom není nic špatného. Dítě by mělo dostat nezávislost a šanci to vyzkoušet, i když do něj nandáváte jídlo, které chcete dostat.