Recovery and Aftercure

Recovery and Aftercure

Osoba będzie wtedy leżała na plecach i położy nogi na strzemionach. Lekarz włoży spekuluję do pochwy. Spekulacja to małe metalowe urządzenie, które otwiera pochwę, umożliwiając lekarzowi zbadanie pochwy i szyjki macicy.

Niektóre procedury obejmują stosowanie kolposkopu, który powiększa tkanki wewnątrz pochwy i szyjki macicy, aby pomóc lekarzowi Zobacz lepiej.

Od czasu do czasu lekarz może również zastosować roztwór octu do szyjki macicy. Może to uczynić nienormalne tkanki bardziej widoczne. Może to powodować uczucie mrowienia w okolicy, ale nie powinno być bolesne.

Po tym przygotowaniu lekarz wstawił urządzenie pętli przez pochwę, aby dotrzeć do szyjki macicy. Wyodrębnią nieprawidłowe komórki, delikatnie skroba powierzchnię szyjki macicy. Jedna lub dwa przejścia pętli powinny wystarczyć do wydobycia próbki.

Procedura może powodować uczucie pomieszczenia. Jeśli tak się stanie, ważne jest, aby poinformować lekarza i zachować spokój i nieruchomo. Nagłe ruchy mogą powodować dalsze komplikacje.

Po zakończeniu procedury osoba powinna odpocząć przez 10–15 minut. Lekarz wyśle ​​próbki do laboratorium w celu testowania.

Odzyskiwanie i opieka po wypadku

Pełne wyzdrowienie z LEEP może potrwać kilka tygodni. W tym czasie osoba może doświadczyć pewnego krwawienia, odbarwionego wydzielania i łagodnego skurczu brzucha.

Lek przeciwbólowy bez recepty, taki jak ibuprofen, może pomóc zmniejszyć dyskomfort brzuszny. Jeśli skurcze stanie się ciężkie, natychmiast skontaktuj się z lekarzem.

może wystąpić krwawienie podczas LEEP, ale lekarz udaje obszar, aby uszczelnić złamane naczynia krwionośne i zmniejszyć ryzyko znacznego krwawienia. Mogą również zastosować pastę, aby zapobiec krwawieniu.

Niektóre krwawienie może jednak wystąpić przez okres do 2 tygodni po zabiegu. Jeśli dana osoba doświadcza ciężkiego krwawienia, powinna natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Lekarz zwykle zaleca włożenie czegokolwiek do pochwy, w tym tamponów, przez pierwsze kilka tygodni po operacji. Unikaj również uciążliwej aktywności podczas powrotu do zdrowia.

Konieczne będzie kilka wizyt kontrolnych, aby lekarz mógł monitorować gojenie.

Efekty uboczne i ryzyko

a LEEP jest bardzo bezpieczną procedurą. Niektóre osoby mogą doświadczać łagodnych skurczów brzucha i krwawienia podczas powrotu do zdrowia.

W rzadkich przypadkach inne ryzyko obejmują:

 • Zakażenie
 • Blizny szyjki macicy
 • Trudności za zajście w ciążę
 • poród przedwczesny
 • Narodziny niedoważenia dziecka

Niektóre czynniki mogą skomplikować LEEP, w tym:

 • ciąża
 • Miestracja
 • Zapalenie wokół szyjki macicy

Konieczne jest poinformowanie lekarza lekarza O dowolnym z tych czynników przed poddaniem się procedury.

Na wynos

LEEP jest przydatny do badań przesiewowych i leczenia raka szyjki macicy. Procedura jest stosunkowo szybka i bezbolesna.

Odzyskiwanie może potrwać kilka tygodni, a osoba może doświadczyć dyskomfortu. Poważne komplikacje są rzadkie.

Uzyskanie wyników z LEEP może pomóc osobie i jej lekarzowi podjąć świadomą decyzję o kolejnych krokach.

 • Rak/onkologia
 • Rak szyjki macicy/szczepionka szczepionki HPV
 • ciąża/położnictwo
 • Zdrowie kobiet/ginekologia

Resztki fragmenty bakterii mogą przedłużyć objawy boreliozy

 • W przypadku niektórych osób z boreliozą objawy wykraczają daleko poza „udane” leczenie antybiotykami.
 • Nowe badanie nowe badanie Odkrywa, że ​​martwe, lewe uczucia bakterii, które powodują chorobę boreliozy, mogą być winowajcą.
 • Badania pokazują, że te niepoprawne fragmenty powodują jeszcze bardziej zapalenie neurologiczne i mięśniowo-szkieletowe niż żywe bakterie.
 • Oczekuje się, że przyszłe leczenie może zneutralizować lub usunąć te utrzymujące się fragmenty.

2-tygodniowy schemat doustnych antybiotyków leczy boreliozę dla większości ludzi. Jednak dla niektórych objawy pozostają przez miesiące. Wśród tych objawów są dysfunkcja poznawcza – trudności w myśleniu – i ból mięśniowo -szkieletowy.

Nowe badanie od naukowców z Uniwersytetu Tulane, w Nowym Orleanie, odkryło, jaki może być powód.

po późniejszym Antybiotyki leczyły bakterie odpowiedzialne za boreliozę, martwe fragmenty są pozostawione, a one powodują zapalenie w środkowych i obwodowych układach nerwowych.

Autor badania Geetha Parthasarathy, asystent profesora mikrobiologii i immunologii W National Primate Research Center Uniwersytetu Tulane wyjaśnia:

„Ponieważ zapalenie neurologiczne jest podstawą wielu zaburzeń neurologicznych, utrzymujące zapalenie w mózgu z powodu tych nierozwiązanych fragmentów może powodować długoterminowe konsekwencje zdrowotne.”

Dr. Michał Křupka z Palacký University Olomouc w Czechach – który nie był zaangażowany w badanie – powiedział Today Medical News: „Uważa się, że nadmierna aktywacja układu odpornościowego odgrywa rolę w tej sprawie, a nie sama infekcja”.

W e -mailu do MNT, dr Parthasarathy napisał:

„W istocie, jeśli żywa bakteria jest jak zapakowana walizka, to martwe resztki bakteryjne są jak podwyższona zawartość, obejmując większy obszar, stymulując więcej komórek do uwalniania bardziej zapalnych mediatorów. ”

Badanie zostało opublikowane w raportach naukowych.

Ślady zespołu boreliozy po leczeniu

Według badania 10–35% osób z boreliozą ostatecznie rozwija zespół choroby boreliozy po leczeniu (PTLDS).

W skanach mózgu PET osób z PTLDS, inni badacze wykryli oznaki aktywacji glejowej Wiele miesięcy po leczeniu, co oznacza trwałą zapalenie neuroinów. Komórki glejowe są rodzajami komórek mózgowych; Odgrywają szereg ról potwierdzających neurony.

Rodzaj bakterii, które powodują boreliozę, to Borrelia burgdorferi.

W tym badaniu naukowcy przeanalizowali wpływ B. burgdorferi detrytus w mózgach makaków Rekusów, które były narażone na sonikowane fragmenty bakterii. Sonikacja obejmuje stosowanie wibracji ultradźwiękowych do rozbicia komórek. W szczególności

Zespół zbadał działanie tych fragmentów w krze przedniowej i zwojach korzenia grzbietowego małp.

Co zaskakujące, glejowe Zapalenie w tych obszarach było kilkakrotnie bardziej wyraźne niż w makakach, które były narażone na żywe B. burgdorferi. Naukowcy stwierdzili, że był znacznie bardziej rozpowszechniony w kory czołowej niż w zwoju korzenia grzbietowego.

Naukowcy wykazali, że fragmenty B. burgdorferi spowodowały śmierć komórek neuronów.

oni spekulują, że bakterie podzielone przez antybiotyki uwalniają „wiele ligandów, takich jak lipoproteiny, flagelliny, DNA, RNA i inne” w wyższych ilościach niż żywe bakterie.

Porozumienie po zakażeniu

W kimś z boreliozą B. Burgdorferi wchodzi do ciała przez ugryzienie kleszcza. Może powodować charakterystyczną wysypkę byka, a następnie ból głowy, gorączkę i złe samopoczucie, po czym bakterie rozpowszechniają się na innych narządach.

„Fragmenty nie muszą podróżować do mózgu”, powiedział do mózgu ”, powiedział do mózgu”, powiedział Dr Křupka. „Prawdopodobnie byłyby to części bakterii, które weszły do ​​mózgu podczas ostrej neuroinfekcji i [które] mogą trwać nawet po leczeniu antybiotykowym. Pozostałości te mogą wówczas spowodować przewlekłą reakcję zapalną. ”

Dr. Parthasarathy planuje dalsze badanie nieskutecznego usuwania fragmentów bakteryjnych. Zamierza także zbadać nowe strategie przeciwzapalne dla B. burgdorferi.

 • Choroby zakaźne / bakterie / wirusy
 • Neurology / Neuroscience
 • Ból / Ból / Znieczulenie

Rośliny strączkowe mogą obniżyć ryzyko cukrzycy typu 2

Cukrzyca typu 2 jest poważnym problemem zdrowotnym w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Nowe badania pokazują, że wysokie spożycie roślin strączkowych znacznie zmniejsza ryzyko rozwoju choroby.

Rodzina roślin strączkowych składa się z roślin takich jak lucerna, koniczyna, groszek, orzeszki ziemne, soja, ciecierzyca, soczewica i różne rodzaje fasoli.

Uważa się, że są one szczególnie pożywne i zdrowe. Jednym z powodów jest to, że zawierają one wysoki poziom witamin z grupy B, które pomagają ciału w tworzeniu energii i regulacji metabolizmu.

Dodatkowo rośliny strączkowe są wysokie w włóknie i zawierają minerały, takie jak wapń, magnez i potas. Składają się również z różnorodnych tak zwanych fitochemikaliów-bioaktywnych związków, które dodatkowo poprawiają metabolizm organizmu i zasugerowano, aby chronić przed chorobami serca i cukrzycą.

Wreszcie rośliny strączkowe są również uważane za „niską żywność indeksu glikemicznego”, co oznacza, że ​​poziomy cukru we krwi wzrastają bardzo powoli po ich spożyciu.

Aby uświadomić ludziom wiele korzyści zdrowotnych roślin strączkowych, rok 2016 został ogłoszony międzynarodowym rokiem impulsów przez organizację żywności i rolnictwa ONZ. Impulsy są podgrupą roślin strączkowych.

Ze względu na różne korzyści zdrowotne zasugerowano, że rośliny strączkowe chronią przed początkiem cukrzycy typu 2 – poważną chorobą, która dotyka około 29 milionów ludzi w USA i ponad 400 milionów dorosłych na całym świecie. Jednak przeprowadzono niewiele badań w celu przetestowania tej hipotezy.

Dlatego naukowcy z jednostki żywienia ludzkiego na Universitat Rovira I Virgili w Tarragon w Hiszpanii, wraz z innymi badaczami z badania Precyón Con Dieta Moregi Konsumpcja i ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2 u osób z zwiększonym ryzykiem chorób sercowo -naczyniowych.

Badanie analizuje również skutki zastępowania żywności bogatej w białka i węglowodany roślinami roślinnymi, a wyniki zostały opublikowane w czasopiśmie Clinical Nutrition.

Wysokie spożycie soczewicy zmniejsza ryzyko rodzaju typu 2 cukrzyca o 33 procent

Zespół zbadał 3349 uczestników w badaniu przewodniczącym, którzy nie mieli cukrzycy typu 2 na początku badania. Naukowcy zebrali informacje na temat swoich diet na początku badania i co roku przez cały medianę okresu obserwacji wynoszącej 4,3 roku.

Osoby z niższym skumulowanym spożyciem roślin strączkowych miały około 1,5 tygodniowych porcji 60 gramów surowych roślin strączkowych lub 12,73 gramów dziennie. Wyższe zużycie roślin strączkowych zdefiniowano jako 28,75 dziennie gramów roślin strączkowych lub równoważny 3,35 porcji tygodniowo.

Za pomocą modeli regresji Coxa naukowcy przeanalizowali związek między częstością cukrzycy typu 2 a średniego spożycia roślin strączkowych, takich jak soczewica, ciecierzyca, sucha fasola i świeży groszek.

Ogólnie rzecz biorąc, w okresie obserwacji zespół zidentyfikował 266 nowych przypadków cukrzycy typu 2.

Badanie wykazało, że osoby z wyższym spożyciem roślin strączkowych były o 35 procent mniej prawdopodobne, że opracowały cukrzycę typu 2 niż ich odpowiedniki, którzy spożywali mniejszą ilość roślin strączkowych. Spośród wszystkich badanych roślin strączkowych soczewica miała najsilniejszy związek z niskim ryzykiem cukrzycy typu 2.

W rzeczywistości osoby z wysokim spożyciem soczewicy (zdefiniowanej jako prawie jedna cotygodniowa obsługa) były o 33 procent mniej prawdopodobne, że rozwój cukrzycy w porównaniu z ich odpowiednikami o niskim zezwoleniu-to znaczy uczestników, którzy mieli mniej niż mniej niż niż mniej niż niż uczestnicy, którzy mieli mniej niż niż mniej niż pół porcji tygodniowo.

Dodatkowo naukowcy odkryli, że zastąpienie pół dziennej porcji żywności bogatych w białko i węglowodany- w tym chleba, jaj, ryżu lub ziemniaków- równoważną porcją roślin strączkowych również korelowało również ze zmniejszonym ryzykiem ryzyka cukrzyca.

Autorzy stwierdzają, że:

„Częste spożywanie roślin strączkowych, szczególnie soczewicy, w kontekście diety śródziemnomorskiej, może przynieść korzyści na zapobieganie cukrzycy typu 2 u starszych dorosłych na wysokich osobach Ryzyko sercowo -naczyniowe. ”

Dowiedz się, w jaki sposób zdrowa dieta wegetariańska może znacznie zmniejszyć ryzyko cukrzycy typu 2.

 • Typ 2
 • Choroba serca
 • Odżywianie/dieta

Mniej snu, więcej jedzenia i picia?

Śpanie mniej niż 7 godzin na noc może oznaczać, że ludzie jedzą i piją więcej, przyczyniają się do otyłości, jak mówi badania opublikowane w American Journal of Health Promotion.

Związek między krótkim snem a otyłością jest już znany, ale niniejsze badanie koncentruje się na nowym aspekcie związku między snem a otyłością: czy krótki sen jest powiązany z większym czasem spędzonym na wtórnym jedzeniu lub piciu.

„Wtórne jedzenie i picie” odnosi się do jedzenia lub picia napojów innych niż woda, takie jak napoje słodzone cukrem, a przede wszystkim zaangażowane w inną aktywność, takie jak oglądanie telewizji.

Dr Gabriel S. Tajeu z University of Alabama, Departament Epidemiologii Birmingham (UAB) i koledzy badali dane od 28 150 dorosłych amerykańskich, z których 55,8% to kobiety, w wieku od 21-65 lat , który uczestniczył w amerykańskim badaniu wykorzystania czasu w latach 2006-08.

Krótkie podkłady angażują się w wtórne jedzenie i picie

Śledczy oceniali czas spędzony na wtórnym jedzeniu i piciu, a także pierwotne jedzenie i picie, z czasem snu jako głównej zmiennej niezależnej.

Wzięli również pod uwagę wiele zmiennych, takich jak rasa i płeć, czynniki społeczno -ekonomiczne i wykorzystanie czasu w dni powszednie w porównaniu z weekendami, aby określić związek krótkiego snu oraz zachowań związanych z jedzeniem i piciem. „Normalny sen” uznano za od 7 do 8 godzin.

Ci, którzy zgłosili krótki sen, również zaangażowali się w wtórne jedzenie przez dodatkowe 8,7 minuty dziennie, a także dodatkowe 28,6 minuty dziennie picia w dni powszednie i 31,28 minuty w weekendy.

Inne powiązania między otyłością a brakiem snu koncentrują się na problemach z oddychaniem i nierównowagą hormonalną.

National Sleep Foundation Opisuje bezdech senny, stan oddychania, jako część błędnego koła. Mówią, że około 18 milionów Amerykanów https://harmoniqhealth.com ma stan, który często wiąże się z nadwagą, ponieważ gdy osoba przynosi wagę w strefie bagażnika i szyi, cierpi funkcja oddechowa. Rezultatem jest senność w ciągu dnia, co utrudnia ćwiczenia.

Inne badania wykazały, że budowanie długu snu w ciągu kilku dni może zaburzyć metabolizm i zakłócać poziomy hormonów. Badania ograniczające sen zdrowych młodych dorosłych przez kilka nocy wykazały, że zdolność organizmu do przetwarzania glukozy w krwi spada, w niektórych przypadkach do poziomu cukrzycy.

Wykazano, że zdrowi dorośli, którzy średnio 6,5 godziny snu lub mniej, doświadczają zmian hormonalnych, które mogą wpływać na ich przyszłą masę ciała i upośledzają ich długoterminowe zdrowie. Aby ci ludzie normalizowali poziom cukru we krwi, musieliby zarobić o 30% więcej insuliny niż normalne podkłady. Pomimo tego, że nie mają jeszcze nadwagi, profile tych osób predysponują ich do tego.

Autorzy badań stwierdzają, że:

„Krótki sen wiąże się z większą ilością czasu spędzonego na wtórnym jedzeniu, a w szczególności wtórnym piciu. To potencjalnie sugeruje ścieżkę od krótkiego snu do zwiększonego spożycia kalorii w postaci napojów i rozproszonego jedzenia, a tym samym potencjalnego zwiększonego ryzyka otyłości, chociaż potrzebne są dalsze badania. ” między brakiem snu a otyłością.

 • Odżywianie / dieta
 • otyłość / utrata masy ciała / fitness
 • Zaburzenia snu / snu / bezsenność

List od redaktora: Tydzień gorzkich prawd

Wiadomości medyczne dzisiejsze stoi ze wszystkimi czarnymi ludźmi i wszystkimi protestującymi obecnie w Ameryce przeciwko systematycznemu rasizmowi, który pochłonął życie tak wielu czarnych ludzi.

To był tydzień gorzkich prawd.

Naszą misją w Medical News jest uczynienie świata silniejszym i zdrowszym.

Contents